bilgi@tygaragemaslak.com

TEKLİF AL
Nano Serami̇k Kaplama
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Nano Seramik Kaplama
Nano Seramik Kaplama

Nano Seramik Kaplama

Nano Seramik Kaplama, vernik yüzeyi üzerinde 0,1 mikronluk sert bir tabaka oluşturur. İçerisinde doğada bulunan bir element olan Sio2 (silisyum dioxit), cam, seramik, gümüş ve elmas nano parçacıkları içerirler.

Neden Nano Teknoloji, Neden Silisyum?

Nano boyutlarda malzemenin yüzey/hacim oranı hızla artar. Dolayısıyla yüzeydeki atomların oranı malzemenin tümüne göre artar ve inanılmaz bir mukavemet oluşur. Dolayısıyla cilaların 10-15, seramik kaplamaların 1-6 mikron olarak oluşturduğu tabakadan nano korumanın yüzey üzerinde oluşturduğu 0,1 mikronluk tabaka yüzeyi çok daha fazla korur.

Silisyum Nedir?

Doğada bulunan ve bilinen en sert maddelerden biridir. İçeriğinde doğal olarak bulunan cam, seramik, gümüş ve elmas bileşenleri nano boyutlarda muhteşem özelliklere sahip olurlar.
Sertlik, yalıtkanlık, hidrofobik ve oleofobik etki, antibakteriyel etki, yapışmazlık vb.

Yalıtkanlık ne işe yarar?

Eğer bir yalıtkanın atomlarından biri bir elektronu yakalarsa, bu elektron atoma bağlı kalır. Dolayısıyla, yüzeyin atomlarına bağlanan bir kaplama yüzeyde çok uzun süreyle etkisini sürdürür.

Sertlik ne işe yarar?

Yüzeyin sertleşmesi çizilme direncini artırır. Cilalar yüzeyde sertleştirici etki yaratmazlar. Seramik kaplamaların sertleştirici etkisi ise oldukça yüksektir. Dolayısıyla çizilmeye karşı dirençleri de yüksektir. Fakat en sert tabaka yüzey için en iyisi değildir. Madde sertleştikçe esnekliğini kaybeder bu durumda kırılma ya da çatlama olasılığı artar. Özellikle kaplama kalınlığı gözle görülebilen bir durumda kaplama üzerindeki çatlaklar da görünür. Güneş ışınları, hava şartları, gece ve gündüz arasında yaşanan ani sıcaklık farkları maddenin esnekliğini kaybetmesine neden olur. Daha iyi anlaşılması için bir örnek vermek gerekirse esnekliğini kaybeden bir kaput filmi çatlamaya başlar ve zamanla alttaki boyanın çatlamasına neden olur. Nano koruma ürünlerinin sertlik ve esneklik kombinasyonları yüzeye özel olarak formüle edilmiştir.
Alman mühendisleri ürettikleri su bazlı modern otomobil boyaları için yüzey üzerinde kalınlık yaratmayan nano koruma ürünlerini önermektedir.

TY GARAGE MASLAK kalitesiyle 3M ve Meguiar’s ürünleri kullanılarak yapılan Nano Seramik Kaplama işlemi için randevu ve bilgi almak için hemen tıklayın.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın